Главная arrow Полезное arrow Як вибирати піноутворювач

Як вибирати піноутворювач

При виборі піноутворювача треба користуватись трьома видами показників
  • показники якості - кратність піни, стійкість піни, концентрація робочого розчину;
  • показник економічності;
  • показники безпеки.
 

Показники якості. Згідно паспортних даних, всі піноутворювачі приблизно однакові і

придатні для виробництва якісного пінобетону за такими параметрами як кратність і стійкість

піни. Що стосується концентрації робочого розчину піноутворювача (РРП), то тут можуть бути

значні відмінності. Перевагу треба віддавати піноутворювачам з найменшою концентрацією РРП

     Показник П економічності визначає фінансові витрати на 100л робочого розчину піноутворювача, що розраховуються за формулою:

                                                                       П = Ц х  К                                                 (1)

де    Ц - ціна піноутворювача (грн./кг);

        К - кількість (кг) піноутворювача необхідна для приготування 100л робочого розчину піноутворювача (РРП). Вона визначається концентрацією ( % ) піноутворювача у РРП. Наприклад, у паспорті на піноутворювач написано, що концентрація РРП 3%. Це означає, що для приготування 100л РРП треба витратити 3 кг піноутворювача.

    Вибираючи піноутворювач з найменшою ціною можна  програти у фінансах, якщо не звертати увагу на концентрацію РРП.

  Приклад.

   Піноутворювач №1:  ціна Ц = 12 грн/кг , концентрація РРП - 3% . Згідно формули (1) знайдемо показник економічності П = 12 грн/кг  х  3 кг/100л = 36 грн/100л

  Піноутворювач №2: ціна Ц = 24 грн/кг , концентрація РРП - 0,75%. Згідно формули (1) знайдемо показник економічності П = 24 грн/кг  х  0,75 кг/100л = 18 грн/100л

   Різниця між показниками економічності двох піноутворювачів складає =18 гр/100л. Із 100л РРП при щільності піни 80г/л можна зробити до 2м3 пінобетону марки Д800. Це означає, що використовуючи піноутворювач №2 Ви маєте економію 9 грн на кожному кубі пінобетону. І це завдяки меншій концентрації робочого розчину піноутворювача.

Купуйте піноутворювач який має меншу концентрацію робочого розчину і Ви будете мати значну економію грошей.

   Тепер про ще один фактор на користь піноутворювачів з малою концентрацією РРП - це значне зменшення транспортних витрат.

 Приклад.

Візьмемо ті самі піноутворювачі №1 і №2 з концентрацією робочого розчину 3% і 0,75%. Відношення концентрацій буде 3% / 0,75% = 4. Це означає, що для отримання однакової кількості піни піноутворювача №2 треба буде в чотири рази менше ніж піноутворювача №1.

Купуйте піноутворювач який має меншу концентрацію робочого розчину і Ви будете мати значну економію транспортних витрат.

      Показник безпеки  нормується за ДСТУ 3789-98 - „Піноутворювачі загального призначення для гасіння пожеж", відповідно якому за дією на організм людини піноутворювачі не повинні перевищувати 4-й клас небезпеки за ГОСТ 12.1.007-76 - „Вредние вещества". Згідно останнього ГОСТу шкідлива речовина це „вещество, которое при контакте с организмом  человека в случае нарушений требований безопасности может вызывать профессиональные заболевания или отклонения в состоянии здоровья, обнаруживаемые современными методами как в процессе работы, так и в отдаленные сроки жизни настоящего и последующих поколений"

       Таким чином  згідно вказаних стандартів   піноутворювачі ,що є шкідливими речовинами 4-го класу може використовувати пожежник, а не пінобетонщик. Стандарту на піноутворювач для пінобетону не існує. Пожежник працює з піноутворювачем декілька годин на місяць, пінобетонщик - до 200 годин на місяць. Такий довготерміновий вплив значно підвищує вірогідність захворювання пінобетонщика від дії шкідливого піноутворювача. ГОСТ 12.1.007 передбачає таку ситуацію і вводить поняття „зона хронического действия„ яка має місце коли працювати з шкідливою речовиною „по 4ч. п'ять раз в неделю на протяжении не менее четырех месяцев". Пінобетонщики працюють більше.

   Всі синтетичні піноутворювачі є шкідливими речовинами 4-го класу, основу більшості з них складають алкілсульфати або алкілбензолсульфонати. (ТЭАС, ПБ-2000, НЕОПЕН тощо ) http://www.penobeton.kiev.ua/pino.php Що робити, як вберегтися від шкідливої дії синтетичних піноутворювачів? Тут можна дати дві поради.

   Порада перша. Ретельно витримуйте правила техніки безпеки, використовуйте засоби індивідуального захисту (гумові рукавиці, захисні окуляри). При попаданні піноутворювача в обличчя або на шкіру змийте його проточною водою. Пам'ятайте, що синтетичні піноутворювачі здатні просо - чуватись в організм людини навіть через неушкоджену шкіру.

   Порада друга. Відмовтесь від  використання синтетичних піноутворювачів і перейдіть на білкові. Білкові піноутворювачі є екологічно чистими речовинами, що не мають шкідливого впливу на людину та навколишнє середовище.

Працюйте з білковими піноутворювачами  і  Ви збережете своє здоров'я.

На ринку України відомі, головним чином, три піноутворювача цього типу, характеристики яких наведені в таблиці.

Піноутворювач

Консистенція

Орієнтовна ціна грн.

Концентрація

РРП (%)

 

Показник економічності грн./100л

 

Затрати

на 1м куб пінобетону

грн.

БМК (Україна)

Паста

24

0,75

18

9

Екопор (Україна)

Рідина

12

3,0

36

18

Reniment (Німеч

Рідина

27

2,5

67,5

37,5

Софір (Укр.)

Рідина

12

4,0

40

20

ПБ-2000 (Рос.)

Рідина

14

3,0

42

21

ПО-6ОСТ

Рідина

8

3,0

24

12

        

 

  З таблиці видно, що найбільш економічним є піноутворювач БМК. Окрім того піноутворювач БМК це єдиний в Україні піноутворювач, що має консистенцію пасти. Останнє робить неможливим його фальсифікацію за рахунок розведення.

 
« Пред.

Продвижение sprava.org

Бумажные мешки | Производство мешков для цемента | Купить бумажные мешки | Купить пенообразователь | Пакеты бумажные | Карта Сайта